Biohumuss (Slieku komposts) 5L

Emin dārzam Biohumuss (Slieku komposts) 5L 0008

Biohumuss ir ekoloģisks dārzu, lauku, siltumnīcu un istabas augu mēslošanas līdzeklis ar universālu pielietojumu, kas spēj nodrošināt līdz pat 25% ražības pieaugumu un vienlaikus ir pilnībā ekoloģisks. 

 

Biohumuss (saukts arī par vermikompostu jeb slieku kompostu) veidojas Kalifornijas sarkanajām sliekām pārstrādājot organiskos atkritumus – kūtsmēslus, dažādus dārzeņus, lapas utt. Vizuāli biohumuss atgādina melnzemi, tam nav nekādas smakas. Tas ir arī bagāts ar vitamīniem, minerālvielām un nepieciešamajiem augšanas fermentiem, tādējādi uzskatāms par ideālu mēslošanas līdzekli. Turklāt mēslošana nav vienīgais ko spēj paveikt biohumuss – tas uzlabo augsnes kvalitāti un stiprina auga imunitāti pret slimībām, jo labvēlīgo organismu biohumusā ir tik daudz, ka tie nomāc patogēnos organismus, kas izraisa dažādas infekcijas. Biohumus ir unikāls un videi pilnīgi nekaitīgs mikrobioloģiskais mēslojums, kurā esošie augšņu mikroorganismi nodrošina zemes auglību un atveseļošanu.

 

Biohumusa un tā produktu pielietošana dažādu augu, stādu, dārzeņu, koku, krūmu, labības utt. audzēšanā un mēslošanā samazina vai pat izslēdz vajadzību lietot minerālmēslus, jo augi kļūst imūnāki pret slimībām, turklāt iznākumā tiek iegūti bioloģiski tīri un augstvērtīgi produkti. No otras puses – tas ir efektīvāks nekā parastie kūtsmēsli, jo biohumusā nitrātu formas atrodas jau gatavā, augu patēriņam izdevīgā formā. Piedevām tādā veidā tiek atjaunoti arī dabas resursi, kas gadiem tikuši nīcināti lauksaimniecības industrializācijas procesā izmantojot mākslīgos minerālus un indes. Videi draudzīga saimniekošana šobrīd vairs nav modes kliedziens, bet gan vitāla nepieciešamība.

 

Biohumusa īpašības:

l  humusa satura ziņā pārspēj kūtsmēslus un kompostus 4-8 reizes;

l  samazina augsnes blīvumu;

l  veicina augsnes buferīpašību paaugstināšanos;

l  bagātina augsni ar organiskām vielām;

l  pozitīvi ietekmē augsnes mikrofloru;

l  palielina mikroorganismu skaitlisko sastāvu;

l  liela ūdens ietilpība un noturība;

l  sastāv no mehāniski izturīgām granulām;

l  palielina dīgtspēju par 11-24%;

l  palielina ražību par 15-25%;

l  ražu iegūst divas nedēļas ātrāk.