Kalcija nitrāts Yara Liva Tropicote LAUKA 1kg

Emin dārzam Kalcija nitrāts Yara Liva Tropicote LAUKA 1kg EMD49

Kalcija nitrāts YaraLiva™ Tropicote• ™  –blīvs, granulēts papildmēslojums. Papildu slāpekļa avots dārzkopības un lauksaimniecības kultūrām-augu papildmēslošanai uz lauka. • Augiem viegli uzņemamā un izmantojamā formā- viegli izšķīst, nonākot kontaktā ar mitru augsni vai nakts rasu. Nav gaistošs, neabsorbējas uz augsnes daļiņām. Uzlabo kālija, kalcija un magnija uzņemšanu.

Kalcija nitrāta lietošana veicina auga šūnu sieniņu stiprību, kas nodrošina augļiem ilgāku uzglabāšanas laiku un preces tirgus izskatu, vajadzīgs sakņu sistēmas normālai attīstībai un darbībai. Kalcija (Ca) trūkums vispirms ietekmē jauno orgānu attīstību. Kalcija deficīta pazīme- augšanas konusa un jauno lapiņu izbalēšana, saritināšanās, kā arī brūni plankumi uz tomātiem, gurķiem sakalst un nobirst augļaizmetņi, salātiem - puves. Kartupeļiem veidojas iekšējā mīkstuma rūsas plankumi. Kalcijs nostiprina kartupeļu bumbuļu šūnu sieniņas, tiek uzlabota bumbuļu izturība pret puvi, (piemēram, Erwinia – mīkstā bumbuļu puve uzglabāšanas laikā); • nodrošina labāku rezistenci pret tādām bumbuļu slimībām kā melnais un irdenais kraupis.

Lietošana. Daudzgadīgos stādījumos- ziemcietēm, sīpolpuķēm, peonijām, atsākoties veģetācijai un sezonas otrajā pusē. Deva 50-60g/m2. Divas nedēļas pēc dēstu (kāpostu, gurķu, tomātu, salātu u.c.) izstādīšanas laukā deva 10-15g/m2. Kartupeļiem deva 15–20 g/m2 bumbuļu veidošanās laikā un papildus 10-15g/m2, kad bumbuļi ir 25–30 mm lieli.